trening w domu

Trening w domowych warunkach

Trening w domu

jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą lub nie mogą zapisać się na siłownię. Aby wykonać trening w domu nie potrzeba specjalistycznych sprzętów. Wystarczy własne ciało, trochę miejsca i kilka rzeczy, które z pewnością każdy w domu posiada, na przykład niski stołeczek lub skrzynka do robienia stepu czy litrowa butelka z wodą służąca jako ciężarek. Oczywiście można też zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt i używać go w zaciszu własnego mieszkania. Mogą to być na przykład hantle, steper czy gumy do naciągania. Dodatkowe rzeczy dedykowane dla sportu takie jak karimata czy sportowy strój nie są konieczne, ale jeśli takie posiadasz to tylko wzmocnią poczucie zaangażowania.

Siłownia plenerowa,

również będzie świetnym zastępstwem dla standardowej siłowni. Jest ogólnodostępna i darmowa. Kolejną zaletą jest to, że ćwiczenia wykonuje się na świeżym powietrzu. Sprzęty na siłowni plenerowej nie są tak profesjonalne jak w klasycznej, ale będą wystarczające by przetrenować całe ciało.

Teren wokół miejsca zamieszkania można wykorzystać wszelako, ale na pierwszy plan wysuwają się ćwiczenia kardio. Pomocne przy spalaniu tłuszczu będą jazda na rowerze, bieganie, jazda na rolkach, czy nawet zwykły spacer w szybszym tempie. Jeśli jednak dla kogoś zwykłe bieganie będzie zbyt nudne, to po rozpoznaniu terenu, z którego się korzysta, można stworzyć przeszkody. Na przykład przeskakiwanie przez ławki lub płotki, utrzymywanie równowagi na krawężniku, czy podciąganie na gałęzi drzewa lub trzepaku.

Jeśli jednak wciąż nie masz pomysłu na aktywność dla siebie, a chcesz dokonać zmiany swojego wizerunku i trybu życia, to zapraszamy do kontaktu z naszymi trenerami. Wspólnie dobierzecie taką formę aktywności, jaka będzie najbardziej Ci odpowiadała, bez konieczności wydawania pieniędzy na karnet w siłowni.

Bibliografia

https://kuuma.pl/blog/fit-poza-murami-silowni
https://www.trener.pl/trener-odpowiada/co-zamiast-silowni/
http://wiedza.sklepmartes.pl/7-alternatyw-dla-treningu-na-silowni/
Podobne Newsy